Elamusgrupp

elamusgrupp logo

Slackline Esinemine Tartu 2024 Avatseremoonial

Slackline esinemine Aparaaditehases

Foto: Anni Õnneleid

 

19. oktoobril 2023. aastal kogunesime Tartu Aparaaditehase sisehoovi, et kogeda midagi erilist – lavale astusid akrobaadid, ekstreemsportlased, lauljad, näitlejad ja paljud teised. See kõik oli vaid osa Tartu 2024 kultuuripealinna programmi tutvustamise peost “Sada ööd ja päeva ellujäämise kunstideni”. See sündmus oli midagi enamat kui lihtsalt kunst, see oli elamus, mis kandis endas sügavat sõnumit Tartu kui kultuuripealinna potentsiaalist.

 

Kui saabusime Aparaaditehase sisehoovi, olime pimestatud erilisest atmosfäärist, mis valitses sel õhtul. Kõik oli kujundatud kunstipäraselt ja kohandatud vastavalt peo teemale – ellujäämise kunstideni. Kohalolijaid ümbritses kunstipärane dekoratsioon, mis sümboliseeris looduse ja kultuuri sünergiat.

Slackliner valgustas õhtut, tuues peole lisakihistuse ja andes kohalolijatele võimaluse kogeda midagi täiesti erakordset. Slackline on tasakaaluspordiala, mis nõuab osavust, järjepidevust ja enesekindlust, ning see oli just see, mida me sel õhtul kogesime. Slackline esineja täitis sel õhtul astronaudi rolli liikudes astonaudi skafandris 10 meetri kõrgusel liini üle Aparaaditehase sisehoovi puudutades liikumise ajal platsi keskel olevat diskokera, mis kujutas sel õhtul maailma keskpunkti.

Kuid see ei olnud pelgalt osavusnäitus. Slackline esinemine oli sügava sõnumiga. See kujutas endast elu ja kultuuri tasakaalupunktide leidmist ning kuidas need kaks saavad omavahel sünergiat luua. Slackliner demonstreeris, kui oluline on hoida tasakaalu erinevate kunstivormide, looduse ja inimese vahel. See esinemine kandis endas sõnumit, et kultuuril on oluline roll ühiskonna tasakaalustamisel ja ellujäämisel.

Tartu 2024 kultuuripealinna programm püüdis sel õhtul esitleda midagi enamat kui pelgalt sündmusi ja etteasteid. See püüdis avada uksed kultuuri rollile ühiskonnas ning näidata, kuidas kultuur saab olla osa sellest, kuidas me oma maailma tajume ja kuidas me sellesse panustame. Slackline esinemine oli vaid üks osa sellest suuremast loost, mis ühendas kunsti ja ellujäämise kunsti Tartu kultuuripealinna programmiga.

Selle imelise õhtu jooksul tundsime, et Tartu on valmis säravaks kultuuripealinnaks, mis suudab ühendada inimesi kunsti ja looduse kaudu, samal ajal tugevdades nende sidemeid kultuuripärandi ja tulevikuperspektiiviga. Slackline esinemine Tartu Aparaaditehase sisehoovis oli vaid üks näide sellest, kuidas Tartu 2024 plaanib muuta kultuuripealinna aastad unustamatuteks ja inspireerivateks.

ETV otseülekanne Tartu 2024 avatseremooniast: Kliki lingil

Delfi pildid Tartu 2024 avatseremooniast 19.oktoobril: Kliki lingil

Tartu 2024 slackline show

 

Muuda oma üritus ainulaadseks. Broneeri slackline esinemine.

Tutvu Elamusgrupp tegevusega ka Facebookis.