Elamusgrupp

elamusgrupp logo

Treeningud efektiivsemaks välijõusaalis

treeningud oma keharaskusega

Kindlasti oled kuulnud fakti, et treeningud oma keharaskusega aitavad vältida vigastusi ning treenida keha kui tervikut. Kuidas see täpselt toimib ja mis on selle eelised? 

 

Välijõusaal on aina enam populaarsust koguv konstruktsioon. See aitab muuta treeningud mitmekesisemaks ja efektiivsemaks. Lisaks sisaldab see mitmeid jõutreenimise vahendeid. Näiteks rööbaspuid, lõuatõmbekange, varbseinu, rippredeleid ja köisi. Peamine erinevus sellel võrreldes hariliku jõusaaliga on võimalus treenida oma keharaskusega. See aitab vältida lihaste liigset koormamist, mis soodustab vigastuste teket. 

Ühtlasi suunavad välijõusaalid inimesi värske õhu ja päevavalguse kätte liikuma. See aga on kasulik nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. Näiteks aitab välitingimustes viibimine alandada stressi. Lisaks aitab see mõtted argielult mujale suunata. Nii saab nautida erinevate harjutuste tegemist ja ka loodust enda ümber. 

Keharaskusega harjutused parandavad keha tunnetust ja koordinatsiooni. See on nii, sest need nõuavad inimeselt rohkemate lihaste liigutamist. Üleüldine liikumis võimekus aitab paremini mõista ning järgida korrektset harjutuse tehnikat. See aitab vältida soovimatuid vigastusi nagu lihaste rebestus ja liigeste valulikkus. 

Juhul, kui oled jõutreeninguga juba kogenud sportlane ja tead kuidas harjutusi õige tehnikaga sooritada, siis füüsilise võimekuse parandamiseks soovitame järgmisi nippe:

 

Tee harjutuste raskemaid versioone 

 Toenglamangus kätekõverdused on Sinu jaoks liiga lihtsaks muutunud?  Proovi sama harjutustsooritada tõstes jalad kõrgemale tasapinnale (näiteks pingile). Fookus on endiselt samadel lihastel, aga harjutus koormab lihaseid oluliselt rohkem.

Rohkem korduseid 

Soovid lihasmassi kasvatada? Selleks on vaja keskenduda lihaste “tööajale” ehk ajale, mille jooksul konkreetsed lihased on aktiveeritud. Parimaks harjutuse kestuseks on 40 sekundit. See  avaldab lihastele piisavalt mõju, et soodustada nende kasvu. Proovi, kas jõuad harjutust 12 korduse asemel 40sekundit järjest teha! 

Planeeri treeningnädal põhjalikult 

Tahad teha rohkem treeninguid? Esiteks, jaga enda treeningud lihasgruppide järgi osadeks. Nii mahutad nädalasse rohkem efektiivseid treeninguid. Iga lihasgrupp vajab taastumiseks aega. Ära treeni mitmel järjestikusel päeval samasid lihasgruppe. See väsitab keha teatud lihased liigselt ära ning soovitud kiire lihaste areng hoopis aeglustub. Näiteks planeeri nädalasse 3-4 erinevate lihasgruppide treeningut. Üks alakehale. Teine ülekehale. Kolmas kogu kehale.  Viimane vali vastavalt sellele, mis lihasgruppi soovid rohkem arendada. 

Kokkuvõtteks, eelista treeningute planeerimisel alati värske õhu käes viibimist. Pea meeles treenimise põhitõdesid! Nii väldid soovimatuid vigastusi ja ületreeninguid.

Loo endale isiklik treeningkava: Nõuandeid treenigplaani koostamiseks

Motiveeri ennast vaadates meie Instagrami lehte: Bar Monkeys Instagram

Soovime omaltpoolt mõnusaid treeninguid ning lisaküsimuste korral võta meiega ühendust. Aitame hea meelega.

in**@sp************.ee  

Firstly. Secondly. Therefore. For example. Above all. Meanwhile. But, lill. However. On the other hand. As a result. To clarify. In other words. In conclusion. To sum up. In short. Likewise.Firstly. Secondly. Therefore. For example. Above all. Meanwhile. But, lill. However. On the other hand. As a result. To clarify. In other words. In conclusion. To sum up. In short. Likewise.

Recent Posts